PRIPREMA ZA ČAS

ŠkolaOsnovna škola “Mrkojevići”
PredmetITALIJANSKI JEZIK
Nastavnik/caMersiha Oručević
Vremenski period45 minuta
RazredIX-1
Datum11.11.2025.
Obrazovno – vaspitni ishod 3, 2  Učenik će biti u stanju da razumije poznate riječi, gramatiku, leksiku; biće u stanju da proizvede govorni iskaz koji sadrži poznate riječi, gramatiku, leksiku
Ishodi učenja Način provjereTokom učenja učenik/ca će moći da: – učestvuje u razgovoru sa drugovima i drugaricama; samostalno identifikuje tražene informacije u tekstu učenik će moći da sastavi rečenice, biće u stanju da učestvuje i sarađuje na času, pokazaće sposobnost da prepozna riječi na osnovnom nivou kao i da ih upotrijebi samostalno u rečenicama na najvišem nivou
Cilj časaUčenik će biti u stanju da sklopi rečenice povezujući odjevne predmete sa bojom kao ib da upotrijebi povratne glagole u sadašnjem i prošlom vremenu
Tip časaObnavljanje
Nastavna jedinica/pojmovi/sadržajLeksika (odjevni predmeti, boje), gramatika (povratni glagoli u prezentu i perfektu)
Nastavne metodeDijaloška, demonstrativna, interaktivna
Oblici radaFrontalni, individualni, u paru
Nastavna sredstva i IKT na časuUdžbenik, kompjuter, pametna tabla, LearningApps, Viber, Linoit, Tobloef, WordArt
KorelacijaCSBH jezik, engleski jezik, informatika
LiteraturaProgetto Italiano Junior 2, autori: T.Marin, A.Albano

Tok časa

Aktivnost prije časa Učenici će prije časa dobiti poruku u Viber grupi kako bi se pripremili za čas. Nastavnica će skrenuti pažnju na odrađenu tematiku i uputiće učenike koju leksiku i gramatiku je neophodno da obnove kako bismo uspjeli da obnovimo gradivo i da utvrdimo znanje.   Uvodni dio časa 1.korak / aktivnost Na početku časa učenici će raditi u paru. Dobiće zadatak da popune ukrštenicu na aplikaciji LearningApps kako bi obnovili riječi koje su vezane za leksiku (odjevni predmeti) i boje. https://learningapps.org/display?v=poa5vppr525   Glavni dio časa 2.korak /aktivnost Učenici rade u grupama. Koristeći Linoit tablu učenici će da odgledaju video o povratnim glagolima u perfektu i prezentu. Potom će u parovima sastavljati rečenice i postavljati na oglasnoj tabli. http://linoit.com/users/Mersi84/canvases/verbi%20riflessivi     3.korak / aktivnost Učenici dijele svoje rečenice sa odjeljenjem. Nastavnik pomaže i ukazuje ako postoji neka greška na način kako bi je učenici sami uočili.   4.korak / aktivnost U sledećoj aktivnosti učenici će da rade individualno. Spajaće nazive odjevnih predmeta sa bojama i pritom kreirati rečenice. Koristiće povratne glagole u prezentu ili perfektu. Dijeliće rješenja sa razredom.   Završni dio časa 5. korak/aktivnost Učenici rade u grupama. Koristeći platformu Tobloef učenici će napraviti mapu uma koristeći riječi vezane za leksiku. Učenici rade po grupama. Imaju zadatak da u platformi WordArt naprave plakat koristeći riječi i glagole koje su naučili. https://wordart.com/hgda5o7d8f5m/capi-di%20abbigliamento     Aktivnosti nakon časa Učenici će dobiti domaći zadatak da napišu nekoliko rečenica o svakodnevnim aktivnostima u svom danu.  
Osvrt na realizaciju/Primjena individualizacije
  Učenici uživaju u novim aktivnostima, naročito kada koriste platforme. Pojedinim učenicima je pružena dodatna pomoć u radu. (u vidu saradnje sa nastavnikom kao i rad sa učenicima u paru).  
Scroll to Top